Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Adını Kalbime Yazdım 10. Bölüm Özeti

Cumartesi günleri sevilerek izlenen ve iyi bir reyting kitlesine ulaşan Adını Kalbime Yazdım dizisinde olaylar gittikçe karışıyor. Bildiğiniz üzere Bozbey ailesi ile Pehlivan ailesi barış birliği yapmış, yıllardır süre gelen kanı durdurmuşlardı. Bu barışta Halil ağanın kardeşi Dicle, Bozbeyler den Ömer ile evlendirilmişti. Ömer bu evliliğe başından bari karşıydı ve Leyla yı seviyordu.

10 . Bölüm’e değinecek olursak vurulan Ömer, doktor Leyla Hanım’ın sağlık ocağına getirilir ve annesi oğlu Ömer’i kurtarmasını ister. Doktor hanım kurşunu çıkarır ve Ömer’in hayatını kurtarır. Ömer o sırada Leylayı sevdiğini söyler ve Halil Ağa içeri girer bu duruma tanık olmuştur. Halil Leyla ya durumu sorar anlatmasını ister, Leyla eski bir mevzu olduğunu İstanbul’a dayandığını söyler. Tam odada bunlar yaşanırken Kadir, Halil’i görür ve silah doğrultur vuracaktır ki annesi hemen devreye girer. Ömer’i apar topar evlerine götürürler. Dicle Ömer’e olan aşkından yanmaktadır ve bunu sürekli dile getirir Ömer artık dayanamaz ve biz seninle töre istedi diye evlendik benden bir şey bekleme der.

Ömer evde bir süre dinlendikten sonra ayaklanır, Annesi kureşşa o sırada Halillerin evine gider ve barışı bozuyorsunuz sonuçlarına katlanırsınız der. Annesi bu sırada oğlunu arar ve kızına nikah yapmadıklarını söyler bunun üzerine sinirlenen Halil Bozbeylerin konağına gider kardeşi Dicleyi alır ne zaman nikah yaparsınız o zaman kızı alırsın der.

Ömer bu duruma fazla taraf olmaz al götür madem öyle kardeşini der. Akşam Doktor Hanım’ın evinin önüne gelir o sırada Halil de hemen adamlarından öğrenir ve gelir. Leyla ya yeniden başlayabiliriz her şeyi arkamıza alabiliriz der. Leyla silah’ı görünce ve annesinin sözlerine istinaden Ömer’i reddeder. Ömer ağlamaklı olur Halil’e gidelim buradan der. Bölüm bu şekilde sonlanır.

elele

 

 

Bir önceki yazımız olan Medcezir de Geceye isyan Damgasını Vurdu başlıklı makalemizde 15. bölüm mira şarkı, halil sezai isyan ve mira isyan hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 990 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>