Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

ABD Çin Gerilimi Tırmanıyor Mu?

ABD Çin         Çin ile Japonya arasında büyük gerilime yol açan adalar krizi sonrası burayı da içine alan Doğu Çin denizi bölgesini Çin yönetimi Hava Savunma Tanıtım Bölgesi ilan etmişti. Bu konu uzun zaman Çin ile Japonya arasında diplomatik krize neden olsa da, sonunda bölgedeki egemen güç olan Çin kendi istediğini direk olarak uygulayarak bir nevi zorlama yapmıştı.

Önceki gün bölgede, Çin’den izin almadan uçuş yapan ABD ağır bombardıman uçakları Çin ile ABD arasında yeni bir krize yol açacağa benziyor.Durumu yaptığı bir açıklama ile bildiren Pentagon’un bu tutumu ise ABD’nin Çin’e meydan okuması olarak nitelendirildi.Yapılan bildiride Çin yönetiminden herhangi bir izin almadan B-52 tipi bombardıman uçağının bölgede serbestçe uçurulduğu kaydedildi.Şimdilik konuya sessiz kalmayı tercih eden Çin yönetiminin, ABD’nin bu meydan okurca tavrı karşısında önümüzdeki günlerde nasıl bir tutum ve eylem planı içerisinde olacağı ise merak konusu.ABD ve Çin arasında devam eden bu ufak çaplı meydan okumaların krizi tırmandırmasından ve büyük çaplı meselelere beşiklik etmesinden endişe edilmekte.

Bir önceki yazımız olan Sarıgül'den Sert Dersaneler Çıkışı! başlıklı makalemizde mustafa sarıgül, sarıgül sert çıktı ve sarıgül üsküdar hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 672 views kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>