Chat, Chat Sitesi, Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

3 Aralık Dünya Engelliler Günü!

dünya engelliler günü                    Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler günü.En saçma, en basit günlerin bile daha çok hatırlandığı bir dünyada, engellerine engel ekleyenlerle aynı dünyada, ama farklı şartlarda yaşamak zorunda olanların günü. Bugün dünya engelliler günü, aslında engelli adayı olan her Ademoğlu’nun günü. Bir dakika sonra engelli olmayacağına garanti olmayan her varlığın günü. Bir zamanlar bir çoğu bizim gibi engelsiz olan engellilerimizin günü. Hiçbir zaman ışığı göremeyenlerin veya bir daha asla göremeyecek olanların günü. Sokakta arkadaşlarıyla koşup oynamayan ve uzaktan izleyen yavrucakların günü. Belediye’nin plansızca yaptığı kaldırımın kenarında bir yardım eli bekleyen tekerlek sandalyeli vatandaşın günü. Üst geçitlerde asansör olmadığı için yolun öbür tarafına geçemeyenlerin günü. Minübüslere, pek çok otobüslere binemeyenlerin günü. Bugün engellerine rağmen yaşama ümidini ve neşesini kaybetmeyenlerin günü. Bugün kendisine acıyarak bakan gözlerin sahiplerine acıyanların günü.Bugün yaşamın güzelliklerine rağmen, insanlığını kaybetmişlere haykırırcasına hayata sıkı sıkıya sarılanların günü.Bugün bir zamanlar onlar gibi oldukları insanların, onları düşünmedikleri ve hayata koymadıklarını acıyla izleyenlerin günü.Bugün daha engelsiz bir dünya için engelleri kaldıralım diye haykıranların günü. Evet bugün Dünya Engelliler günü…

Bir önceki yazımız olan Kar Geliyor, Soğuklar Kapıda başlıklı makalemizde don uyarısı, hava sıcaklıkları düşecek ve kar geliyor hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 1.514 views kez görüntülendi.

Sohbet

2 thoughts on “3 Aralık Dünya Engelliler Günü!

  • leader diyor ki:

    Onlar engelli Onlar herseyi basarabilen kardeslerimiz hadi ozaman buyrun bizde onlara destek olalim 3 ARALIK DUNYA ENGELLİLER GUNU KUTLU OLSUN aşalim beraberce engelleri..

  • NoFeaR diyor ki:

    dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 15′inin, yani bir milyardan fazla kişinin engelli olduğu dünyada, nüfusun yaşlanması ve kronik hastalıklardaki artış nedeniyle engelli sayısının arttığı dünyada gelin hep birlikte engelleri ortadan kaldırmak icin uğraşalım emek verelim hepimiz her ne kadar destek olursak o kadar engelsiz bir yaşam sunarız..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>